Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5

Шановні відвідувачі сайту!


Радий вітати Вас на офіційному сайті Любомльської міської об'єднаної територіальної громади.


На нашому сайті Ви можете ознайомитися з роботою виконавчих органів міської ради, ухваленими рішеннями, прийнятими документами.


Сподіваюсь, що інформація, зібрана тут, буде для вас корисною, цікавою та пізнавальною.


Будемо вдячні за будь-яку допомогу з матеріалами, пропозиціями які покращать роботу сайту lubomlmisto@ukr.net


Зі щирими побажаннями миру та добробуту всім любомльчанам, усім нашим гостям.


З повагою міський голова
Роман Ющук


Останні новини
17-05-2019
Інститут Політичної Освіти ОГОЛОШУЄ набір депутатів місцевих рад на навчальний семінар у рамках проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності. Земельні відносини»! До участі у семінарі запрошуються депутати місцевих рад (перевага надаватиметься депутатам рад ОТГ)! Орієнтовні дата та місце проведення навчання – 13-15 червня, м. Київ.
13-05-2019
Європейська асамблея жінок-депутатів оголошує конкурс та запрошує активних представників жіноцтва до участі в другому національному конкурсі на кращі жіночі ініціативи в Україні, які стали вагомими для демократичного розвитку місцевих громад.
Останні анонси
20-05-2019
Відділ у справах дітей, сім’ї та молоді виконавчого комітету міської ради 1 червня 2019 року у м.Любомль організовує спортивне дійство-пробіг по шосе для дітей 2011-2012р.н. «Спробуй свої сили!». Діти зможуть спробувати свої фізичні сили, отримати задоволення та безліч позитивних емоцій. Переможців чекають призи, а всіх учасників -  подарунки.
06-05-2019
8-9 травня Україна відмічатиме День пам’яті і примирення та 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди у м.Любомль пройдуть урочисті заходи, а саме:Flag Counter

Інформаційна стаття Любомльського ДРАЦС

Реєстрація народження для всіх дітей , незалежно від їх статусу та етнічного походження

Перші ознаки врегулювання суспільно-політичної кризи в Україні внаслідок завершення Революції гідності і обрання нового Президента, зорієнтованого на проєвропейський курс розвитку країни, дають Україні шанс рано чи пізно стати повноцінним членом ЄС. Однак на шляху до Європи стоїть чимало перепон. І не тільки політичного чи економічного характеру. Безумовно, що стати членом Євросоюзу Україна зможе лише тоді, коли навчиться провадити відповідальну соціальну політику, і особливо — етнонаціональну політику.

Рівний доступ до ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану є обов’язковою умовою визнання правосуб’єктності особи, а також права на реєстрацію народження, відповідно до міжнародних стандартів у сфері прав людини.

Загальновизнано, що реєстрація народжень, яка являє собою частину всеосяжної системи реєстрації актів цивільного стану, має бути загальнодоступною і безкоштовною, гнучкою і чутливою до сімейних обставин,  а також  забезпечення доступу до реєстрації актів цивільного стану потребує спрощення адміністративних процедур, регулярного проведення інформаційних кампаній та інших заходів, зокрема ініціативної роз’яснювальної роботи в сільських і віддалених місцевостях

Багато ромів в Україні не мають ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, а отже позбавлені доступу до базових послуг, зокрема у сферах комунального господарства, охорони здоров’я, працевлаштування та освіти, і не можуть у повному обсязі реалізовувати інші основні права людини, наприклад право участі в суспільному та політичному житті. У контексті теперішньої кризи ця проблема додатково загострилася через те, що багато переселенців-ромів не мають документів, унаслідок чого вони позбавлені можливості підтвердити факт свого переселення, зареєструватися в якості внутрішньо переміщених осіб , подавати заявки на надання соціальних пільг і отримувати гуманітарну допомогу

Особливий негативний вплив відсутності ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану на ромське населення, зокрема на подальше життя ромських дітей. Діти, які не мають свідоцтв про народження та інших особистих документів, ніби не існують із точки зору закону, а отже не мають можливості в повному обсязі користуватися фундаментальними правами людини й позбавлені доступу до освіти, послуг з охорони здоров’я та інших основних послуг, доступних іншим членам суспільства. Це закріплює наявну нерівність і маргіналізацію та ставить під загрозу інтеграцію майбутніх поколінь ромів в українське суспільство.

Місцевим  виконавчим органам необхідно постійно проводити роз»яснюючу роботу серед ромської спільноти щодо  порядку видачі ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану в різних ситуаціях, зокрема порядок реєстрації народження, пізньої реєстрації народження, повторної видачі свідоцтва про народження замість загубленого або з інших причин недоступного документа та порядок подачі заяви на видачу паспорта чи іншого ідентифікаційного документа. Необхідно постійно проводити інформаційні заходи спрямовані на подолання труднощів при реєстрації дітей, народжених поза медичних закладів, і дітей, чиї батьки не мають ідентифікаційних документів, про заходи із заохочення своєчасної реєстрації народжень, а саме про виплату допомоги після народження дитини, а також про поточний перехід до електронної системи реєстрації населення та інші реформи, покликані спростити процес видачі проїзних та ідентифікаційних документів у майбутньому.

Для отримання паспорта чи іншого ідентифікаційного документа зазвичай необхідне  свідоцтво про народження, а для видачі свідоцтва про народження у свою чергу необхідний відповідний документ посвідчення особи. У той самий час, відсутність ідентифікаційних документів на практиці також часто являє собою серйозну перешкоду для звернення до суду, наприклад, щоб отримати рішення суду про підтвердження факту народження. Враховуючи складність проблеми, наведені далі ситуації становлять особливі труднощі для ромів і потребують розробки чітких шляхів вирішення для подолання явища неправосуб’єктності ромів: - випадки, коли особа не мала жодних документів – ані свідоцтва про народження, ані документів посвідчення особи, – і ризикує опинитися в статусі особи без громадянства; - випадки, коли факт народження особи було зареєстровано, однак вона не має паспорта чи інших ідентифікаційних документів; - випадки, коли особа має старий паспорт СРСР, однак не має українського паспорта чи інших документів; - випадки, коли особа втратила особисті документи або не має доступу до них через переселення.

З огляду на вищезазначене, учасники вирізнили велику кількість ключових факторів, які перешкоджають видачі ромам документів посвідчення особи та свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану. З-поміж інших, учасники окремо вирізнили наступні фактори: - загальна недовіра між ромськими спільнотами та органами влади, яка утримує багатьох ромів, які не мають ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, від подання заяв на видачу цих документів; - недостатня інформованість членів ромських спільнот про важливість володіння ідентифікаційними документами та свідоцтвами про реєстрацію актів цивільного стану, а також про їхні основні права в цьому контексті й шляхи відстоювання таких прав; - непогодженість правової системи та складність адміністративних процедур у випадках відсутності стандартних доказових документів, необхідних для видачі документів посвідчення особи чи свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, що часто призводить до затягнення процесу видачі таких документів; - залежність від ставлення та доброзичливості представників місцевих органів влади та органів юстиції під час вирішення таких питань, а також відсутність чітких інструкцій для представників місцевих органів влади, що в багатьох випадках призводить до довільного застосування норм і положень у процесі видачі ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану;

Місцеві органи влада у співробітництві з ромськими та іншими громадськими організаціями, вітчизняними й закордонними партнерами та засобами масової інформації мають проводити упереджувальні інформаційно- роз’яснювальні, масові просвітницькі та пропагандистські кампанії, а також підготовчі заходи і кампанії з нарощування потенціалу з метою привертання уваги до проблеми впливу відсутності ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану на реалізацію основних прав людини, перешкод, яких роми зазнають у процесі отримання таких документів, і важливості видачі їм цих документів для забезпечення рівних прав для кожного в Україні.

Регіональні та місцеві органи влади мають активно залучати посередників у роботі з ромською спільнотою до участі в адміністративних процедурах із видачі ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, особливо у випадках, коли відповідні стандартні доказові документи відсутні, і коли заявники потребують допомоги, наприклад, під час заповнення анкет, через мовні бар’єри, неписьменність або інші причини.

 

Начальник Любомльського

р/в драцс                                                                           Л.П.Станіславчук